محل تبلیغات شما

"کارها و خصوصیات روح القدس در زندگی من چیست؟"

روزی که عیسی مسیح را به عنوان منجی شخصی خود قبول کردید، روح القدس در بدن شما اقامت دائمی گرفت. روح القدس سومین شخص خدا می باشد که خیلی از مسیحیان شناخت واقعی از او ندارند و از قدرت او استفاده نمی کنند.

هدف از این مطلب این است که از کار روح القدس در زندگی خود آگاهی پیدا کنیم.

1- روح القدس کجا یافت می شود؟

روح القدس در روی همین زمین در بدنهای ایمانداران ساکن می باشد (کسانیکه نجات را دارند) او درست در زمانیکه ما نجات پیدا می کنیم، می آید و در بدنهای ما ساکن می شود.

الف) اول قرنتیان6: 19-20 مرجع کاملی برای اثبات آن می باشد." آیا نمی دانید که بدن شما معبد روح القدس است که در شما است که شما از خدا یافته اید و از آن خود نیستید؟ زیرا که به قیمتی خریده شدید، پس خدا را به بدن خود تمجید نمایید."

· یوحنا14: 16 -17 "و من از پدر سؤال می‌کنم و تسلّی ‌دهنده‌ای دیگر به شما عطا خواهد کرد تا همیشه با شما بماند، یعنی روح راستی که جهان نمی‌تواند او را قبول کند زیرا که او را نمی‌بیند و نمی‌شناسد و امّا شما او را می‌شناسید، زیرا که با شما می‌ماند و در شما خواهد بود."
· غلاطیان4: 6 "امّا چونکه پسر هستید، خدا روح پسر خود را در دلهای شما فرستاد که ندا می‌کند، یا ابّا، یعنی، ای پدر."
· افسسیان2: 22 " و در وی شما نیز با هم بنا کرده می‌شوید تا در روح مسکن خدا شوید."

2- کار روح القدس چیست؟

الف) روح القدس ما را به گناهان خویش مم می کند. "و چون او آید، جهان را بر گناه و عدالت و داوری مم خواهد نمود. اما بر گناه، زیرا که به من ایمان نمی آورند." . یوحنا16: 8-9

1. او بی ایمانان را از گناهانشان مم می کند تا آنان را برای نجات آماده کند.
2. او ایمانداران را از گناهانشان مم می کند تا آنان را پاک نگاه دارد و به آنان نشان دهد که چگونه باید برای عیسی مسیح زندگی کنند.
3. بین مم و خطا (تقصیر) فرق هست.
مم کردن به این معناست که خداوند گناهی را که مرتکب می شویم به ما نشان می دهد تا ما بتوانیم آنرا اعتراف کنیم و از آن دوری کرده با خدا رو راست شویم. اشعیاء1: " خداوند می گوید: بیایید تا با همدیگر دلیل بیاوریم. اگر گناهان شما مثل ارغوان باشد، مانند برف سفید خواهد شد و اگر مثل قرمز سرخ باشد، مانند پشم خواهد شد."

خطا یعنی اینکه شیطان ما را به لایق نبودن برای دریافت برکات خداوند متهم می کند. مکاشفه12: 10 " زیرا که آن مدعی برادران ما که شبانه روز در حضور خدای ما بر ایشان دعوی می کند به زیر افکنده شد."

چرا باید یک مسلمان به فکر مسیحی شدن باشد؟

به عنوان یک مسیحی چگونه میتوانم در زندگی بر گناه چیره شوم؟

آشنایی با خدای حقیقی (عیسی مسیح) چگونه زندگی ما را تغییر میدهد!

روح ,القدس ,کند ,مم ,خدا ,زندگی ,روح القدس ,می کند ,زیرا که ,القدس در ,را به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها