محل تبلیغات شما

1- بخشش گناهان انسان

خوشا به حال کسی که گناهش بخشیده شده و خدا گناهی به حساب او نگذاشته است. عیسی مسیح تنها کسی بود که داوطلبانه کفاره گناهان بشر شد. جریمه و مجازات گناهان بشر را پرداخت.خون پسر خدا عیسی مسیح ما را از هر گناه پاک میسازد. کلام خدا وعده داده است که وقتی ما به عیسی مسیح و قربانی که او روی صلیب انجام داده پناه میآوریم و ایمان می آوریم به همان اندازه که مغرب از مشرق دور است به همان اندازه خداوند گناهان ما را از ما دور میکند و گناهان ما را فراموش میکند. وقتی به مسیح ایمان میاوریم همان لحظه گناهان ما بخشوده میشود چون قبلا بهای آن توسط عیسی مسیح پرداخته شده است. و خارج از مسیح کسی نمی تواند ادعا کند که گناهان ما بخشیده میشود و فقط خداوند و کسی چون مسیح چنین قدرت و اختیاری دارد. عیسی مسیح بطور واضح به کسانی که به او ایمان می آوردند میگفت گناهان شما بخشیده شد.

2-ست روح القدوس در زندگی ما

فقط با ایمان به عیسی مسیح است که روح مقدس او که همان روح القدوس است در ما ساکن میشود و قلب ما جایگاه حضور خدا میشود و با خدا یک ارتباط زنده و واقعی و صمیمانه برقرار میکنیم. این نعمت بسیار بزرگی است که روح خدا در قلب ما ساکن شود. برای تولد حتما لازم است روح القدوس در ما ساکن شود. هیچ پیامبردیگری یا هیچ مرد خدایی در طول تاریخ وعده نداده که من توسط روح خودم در شما ساکن میشوم و شما نیز در من ساکن می شوید  هیچکس نگفته من در شما می مانم و شما در من می مانید. این برکتی است که فقط و فقط توسط ایمان به عیسی مسیح انجام میشود.و این برکتی است که فقط وقتی درب  قلبمان را برای روح القدوس بگشاییم و ایمان واقعی داشته باشیم, تجربه این فیض را دریافت بطور شخصی دریافت میکنیم و تغییر و تحولات آن را در زندگیمان ناشی از این ارتباط در خواهیم یافت. تا روح القدوس در ما ساکن نشود این ارتباط دو طرفه با خداوند برقرار نمیگردد.

3- مقام فرزند خواندگی خدا

ما در مسیح مقام و رتبه ایی بعنوان فرزند خدا به دست میآوریم. خدا ما را مسیح بعنوان فرزندان خودش میپذیرد و ما میتوانیم به خدا بگوییم پدر. رابطه پدر و فرزندی بین ما بوجود می اید. تنها کسی که به ما یاد داد که خدا را پدر خطاب کنیم عیسی مسیح است. خدایی که خالق و پروردگار است دیگر آنقدر از ما دور نیست این خدا در عیسی مسیح پدر ما میشود.  کلام خدا در انجیل یوحنا باب 1 ایه 12"اما او به تمام کسانی که به او ایمان آوردند، این حق را داد که فرزندان خدا گردند؛ بلی، فقط کافی بود به او ایمان آورند تا نجات یابند" .

پولوس رسول میگوید ما روح بندگی را نیافتیم که ترسان باشیم .

بنده یا غلام نزد اربابش در خانه او اغلب ترس دارد ولی بچه یا فرزند در خانه نزد پدرش ترسی ندارد.

ما افتخار داریم که پدر آسمانی ما برای ما برنامه ریزی و نقشه دارد و پشتبان و تکیه گاه ماست  و عاشقانه منتظر ارتباط با ما است و پشت ما به او گرم است. این رابطه را خارج از عیسی مسیح در هیچ جای دیگری نمی بینیم.

4- معجزه تولد تازه

کسی که در مسیح باشد معجزه خلقت و زندگی تازه را کسب میکند که نتیجه بخش گناهان است. چیزهای کهنه در میگذرد. و این معجزه فقط با زندگی در مسیح تحقق میابد.

در دوم قرنتیان 5:17

"کسی که از آن مسیح می‌گردد، تبدیل به شخص جدیدی می‌شود. او دیگر آن انسان قبلی نیست؛ او زندگی کاملا تازه‌ای را آغاز کرده است"

انجیل یوحنا 10:10

من آمده‌ام تا به شما حیات واقعی را به فراوانی عطا نمایم."

پنجاه مرتبه در انجیل یوحنا کلمه حیات آمده است. همه مردم زنده هستند ولی همه زندگی نمیکنند . نفس میکشند ولی حیات واقعی ندارند.مسیح نیامد که شریعت بیاورد. درست است که شریعت نیکو و است ولی ما گنهکار هستیم و شریعت قدرت اجرایی و پارسا ساختن انسان را ندارد.چون انسان سرکش است و ذاتش گناه آلود است با سرزنش و نصیحت و تنبیه و تشویق درست نمیشود. تا طبیعت نفسانی و کهنه ما تبدیل نشود و تا از درون عوض نشویم نمیتوانیم شخص باشیم . تنها کسی که میتواند ما را از درون عوض و ما را تبدیل کند و تولد جدید دهد عیسی مسیح است.

این بزرگترین معجزه عیسی مسیح است . بزرگترین معجزه مسیح شفای کور و زنده شدن مرده نیستبلکه تغییر درون انسان است. مثلا فردی که کینه ایی بوده تبدیل به شخص با محبت میشود. فرد طمع کار تبدیل به فرد با گذشت میشود.

مسیحیت تغییر است مسیحیت زندگی تازه است.

5- برکت اطمینان به حیات جاودان

تمام چیزهایی که در این زندگی دنیوی برایشان تلاش میکنیم فانی و گذراست. ما همه اینجا مسافریم.  ما برای جاودانیت خلق شده ایم. دنیا پلی در حال عبور است. خیلی ها این مسئله را فراموش میکنند و فقط به فکر برکات فانی هستند.

عیسی مسیح قاطع میگوید هرکس به من ایمان آورد حیات جاودانی را دارد.

اول یوحنا 5:13

شما که به فرزند خدا ایمان دارید، بدانید که از هم اکنون، از حیات جاوید برخوردارید"

این تضمین محکمی است که بعد از مرگ به کجا میرویم .خارج از عیسی مسیح هیچکس این اطمینان را ندارد. خارج از عیسی مسیح هیچکس هیچ اطمینانی ندارد که پس از مرگ در حضور خدا چشمانش را باز میکند و با اما و اگر و ابهام مواجه است. تنها کسی که به ما ضمانت میدهد که وقتی در او زندگی میکنیم حیات جاودانی ما تضمین شده است عیسی مسیح است.

این برکاتی که در دنیا میابیم فقط نوبر روح القدوس یا به اصطلاح بیعانه است ولی برکت ناپژمردنی و غیر فانی و ابدی همان حیات جاودانی است.

برگرفته از موعظه کشیش ادوارد هوسپیان

چرا باید یک مسلمان به فکر مسیحی شدن باشد؟

به عنوان یک مسیحی چگونه میتوانم در زندگی بر گناه چیره شوم؟

آشنایی با خدای حقیقی (عیسی مسیح) چگونه زندگی ما را تغییر میدهد!

مسیح ,عیسی ,خدا ,روح ,ایمان ,گناهان ,عیسی مسیح ,است که ,روح القدوس ,ما را ,کسی که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها